ثبت نام اولیه پذیرفته شدگان این موسسه آموزش عالی  الکترونیکی ایرانیان به صورت زیر می باشد:

   :: مرحله اول - ثبت نام الکترونیکی

1-  از آنجا که ارتباطات و فرآیندهای سامانه های مختلف این موسسه با دانشجویان بصورت اینترنتی می باشد لازم است قبل از شروع به ثبت نام ابتدا نسبت به ایجاد یک آدرس ایمیل جدید (با مراجعه به سایت گوگل یا یاهو) با مشخصات زیر اقدام گردد:
    داوطلب می بایست بتواند در هر زمان به ایمیل ساخته شده به راحتی دسترسی داشته باشد.
    نام و نام خانوادگی داوطلب به طور کامل و دقیق همراه با سال ورود در آدرس ایمیل مذکور قرار داشته باشد.
      به عنوان مثال برای داوطلبی با نام علی محمدی که در سال 1398 پذیرش می شود این آدرس پیشنهاد می گردد: ali.mohamadi1398@gmail.com  (جزییات بیشتر)
    ایمیل متعلق به سایت yahoo یا gmail باشد.
ساخت این آدرس ایمیل از الزامات ادامه فرآیند ثبت نام است و بی توجهی به آن تبعات و مشکلات آتی را به همراه خواهد داشت لذا از استفاده آدرس ایمیل دیگران و یا آدرسهای ایمیل نامفهوم (منظور نام و نام خانوادگی در آنها درج نشده باشد) در فرآیند ثبت نام جدا پرهیز نمایید.

2- ورود به سامانه ثبت نام  الکترونیکی (اینجا کلیک کنید) و درج آدرس ایمیل (با توجه به فرمت فوق)، پرداخت هزینه ثبت نام اولیه با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب و نهایتا دریافت  پرینت ثبت نام الکترونیکی جهت ارائه در مراحل بعدی.
لازم به توضیح است که شهریه (ثابت و متغییر) ترم ورودی جدید پس از ثبت نام در سامانه مدیریت آموزش (TMS) جزو بدهکاری دانشجو محسوب می گردد و با انصراف از ثبت نام قابل حذف نمی باشد.

   :: مرحله دوم - ثبت نام حضوری

مقدمه: ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان پس از اتمام ثبت نام الکترونیکی صورت خواهد گرفت و جهت انجام مراحل آن همراه با کارگاه آمورشی حدودا  یک روز کامل زمان نیاز دارد. لذا پذیرفته شدگان گرامی درنظر داشته باشند جهت انجام فرآیند ثبت نام حضوری وقت کافی برای این منظور اختصاص دهند.
1- گردآوری و آماده سازی اصل و تصویر مدارک موردنیاز (اینجا کلیک کنید).
2-  مراجعه حضوری به ساختمان شماره 1 دانشگاه (جهت مشاهده آدرس اینجا کلیک کنید) بر اساس جدول زمانبندی (اینجا کلیک کنید).
3- ارائه مدارک به مسئول ثبت نام و شرکت در کارگاه آموزشی جهت آشنایی و استفاده از سامانه های آموزشی دانشگاه. اکیدا توصیه می گردد قبول شدگان از کارگاه های آموزشی در طی دوره ثبت نام استفاده نمایید.
4- انتخاب واحد و پرداخت شهریه بر اساس جدول شهریه های مصوب (اینجا کلیک کنید).
تذکر 1: با توجه به تعداد زیاد داوطلبین ثبت نام در دانشگاه، به پذیرفته شدگان اکیداً توصیه می گردد به جهت پرهیز از ازدحام در انجام فرآیند ثبت نام حضوری، ثبت نام خود را به روزهای پایانی بازه زمانی فوق الذکر موکول ننمایند و از آنجا که در بدو ورود به محل ثبت نام شماره (نوبت دهی) داده خواهد شد و این شماره ها همه روزه به تعداد معین بین مراجعه کنندگان توزیع می گردد، حضور زود هنگام و دریافت شماره نوبت دهی در ایتدای روز در وقت شما بسیار صرفه جویی خواهد نمود.
تذکر 2: همراه داشتن کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب با رمز دوم (رمز اینترنتی)  هنگام مراجعه حضوری جهت ثبت نام الزامی است.